Yağız Bankoğlu Dans Ve Sanat Merkezi - Bostancı / İSTANBUL - Sosyal Latin Dansları, Çocuk Dansları, Hip- Hop, Zumba, Oryantal branşlarında ve birçok farklı dans türünde daha hizmet vermektedir.

Street - Jazz

image title

Street Jazz

Jazz Dans çeşitlerinden biri olan Street Jazz; Hip-Hop, Funk ve RNB kombinasyonlarını içeren hareketli danslardan oluşur. Street jazz dansının ortaya çıkış hikâyesi ise 1920’lere dayanmaktadır. Modern ve klasik bale sentezinden doğmuş olsa da çarliston, lindy hop, swing gibi dansları da bünyesinde barındırmaya başlamıştır.


Street Jazz, temel vücut teknikleri ve adımlamaları için çok önemlidir. Street Jazz koreografileri özgünlüğü ve yaratıcılığı ön plana çıkarır. Street Jazz, günümüzde akademik sahne düzeninde yer aldığı gibi müzikal, televizyon şovları ve klipler gibi görsel sahne sanatlarının her alanında kullanılır.  


Çocuklarımızın motorsal ve zihinsel gelişimini desteklemek için Street - Jazz çok önemlidir. Aynı zaman da çocuklarımızın sosyalleşme becerilerini ve özgüvenlerini de arttırır.Street Jazz Dans kendi içinde ciddi bir dans tekniği barındırır.  Street - jazz yerli ve yabancı müzikler eşliğinde yapılmakta ve çocukların hareket algısını, beceri ve kapasitesini arttırmaktadır. Çocuklarımızın vücut koordinasyonunu geliştirmek için siz de çocuğunuzu Street - jazz dansına mutlaka başlatmalısınız.


Yağız Bankoğlu Dans Ve Sanat Merkezi olarak, Bostancı’da ki dans okulumuzda çocuklarımız için alanında uzman eğitmenler eşliğinde grup ders ya da özel ders olarak Street Jazz eğitimlerimize devam etmekteyiz. Dans dersleri, dans kursları, dans okulu, dans saatleri, dans eğitimi ve dansa dair her şey için hemen bizi arayabilir gerekli tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Ayrıntılı bilgi almak için bizlere
Whatsapp destek hattımızdan hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.