Yağız Bankoğlu Dans Ve Sanat Merkezi - Bostancı / İSTANBUL - Sosyal Latin Dansları, Çocuk Dansları, Hip- Hop, Zumba, Oryantal branşlarında ve birçok farklı dans türünde daha hizmet vermektedir.

Bale

image title

Bale

Bale, belli figürlere, adım atışlara dayalı dans ve müzikli gösteri türüdür.

Bale küçük yaşlarda başlanılan bir dans türüdür. Nedeni ise çocuklarımızın motorsal ve zihinsel gelişimini desteklemek aynı zaman da çocuklarımızın sosyalleşme becerilerini ve özgüvenlerini de arttırmak içindir. Bale disiplini çocuklarımızın sosyal gelişimi açısından oldukça önemlidir. İsterseniz bale hobi sınıflarına isterseniz bale sertifika sınıflarına katılarak baleyi çocuğunuzun hayatının bir parçası haline getirebilirsiniz. Çocukların küçük yaşta aldığı bale eğitimi ilerleyen zamanlarda ara verdiğinde hatta bıraktığında bile öğrencinin vücuduna olan katkıları çok uzun süre devam eder.


Bale öğrencinin postürüne, duruşuna, esnekliğine, kemik gelişimine oldukça faydalı olacaktır. Hayatımızın her evresinde bale egzersizlerine ihtiyaç duyarız. Çocuklarımıza küçük yaşta bu disiplini kazandırmak onlara verebileceğiniz en güzel hediyelerden biri olacaktır.


Bale vücudun bütün ağırlığının parmak uçlarına verilerek yapılır. Bale sıkı ve düzenli bir çalışma sürecini gerektirir ve  sertifika eğitimin tamamlanması yıllar sürer. Klasik diyebileceğimiz müzikler eşliğinde çok sayıda dansçı ile birlikte veya solo yapılır. Balenin belirli bir koreografisi ve hikayesi vardır. Ayrıca bale dansı yapılırken tütü, point, leotard vb. kıyafetlere ihtiyaç duyulur.


Yağız Bankoğlu Dans Ve Sanat Merkezi olarak, Bostancı’da ki dans okulumuzda çocuklarımız için alanında uzman eğitmenler eşliğinde grup ders ya da özel ders olarak Bale eğitimlerimize devam etmekteyiz. Dans dersleri, dans kursları, dans okulu, dans saatleri, dans eğitimi ve dansa dair her şey için hemen bizi arayabilir gerekli tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi almak için bizlere
Whatsapp destek hattımızdan hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.