Yağız Bankoğlu Dans Ve Sanat Merkezi - Bostancı / İSTANBUL - Sosyal Latin Dansları, Çocuk Dansları, Hip- Hop, Zumba, Oryantal branşlarında ve birçok farklı dans türünde daha hizmet vermektedir.

Modern Dans

image title

Modern Dans

 

Modern dans, 20. Yüzyılın başlarında balenin değişmez kurallarına karşı tepki olarak ortaya çıkan bir dans türüdür. Modern dansta diğer dans türlerinden hareket stilleri uyarlanabilir ve her tür müzikte uygulanabilir.


Modern dans, vücudun doğal duruşundan yararlanmayı amaç alır ve bu yüzden diğer dans türlerine göre daha özgür hissedebileceğimiz bir dans türüdür. Modern dans günümüzde popüler dans türleri arasında yerini almıştır. Günlük hayatınızda hep bir koşuşturmaca içinde kendiniz olmakta zorlanıyorsanız ve özgürce dans edebileceğiniz, rahat hissedeceğiniz bir ortam arıyorsanız Modern Dans öğrenmenin tam zamanı! 


Çocuklarımızın motorsal ve zihinsel gelişimini desteklemek için modern dans oldukça faydalıdır. Aynı zamanda modern dans çocuklarımızın sosyalleşme becerilerini ve özgüvenlerini de arttırır. Çocuklarımızın postürü, duruşu, esnekliği ve vücut koordinasyonuna oldukça katkı sağlayan modern dansın temelini öğrenmek ileride başka bir dansa yönelmek istenildiğinde de oldukça fayda sağlayacaktır.


Dans dersleri, dans kursları, dans okulu, dans saatleri, dans eğitimi ve dansa dair her şey için hemen bizi arayabilir gerekli tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Yağız Bankoğlu Dans Ve Sanat Merkezi olarak, Bostancı’da ki dans okulumuzda çocuklarımız için herseviyeye uygun alanında uzman eğitmenler eşliğinde grup ders ya da özel ders olarak modern dans eğitimlerimize devam etmekteyiz.


Modern Dans tüm gelişim dönemleri boyunca koreografları ve dansçıları sosyoekonomik değişimlerden etkilenmişler ve dünya üzerindeki bu değişimleri danslarına da yansıtmışlardır. Modern dans bu yönüyle hayata dokunduğu ve hayatın içinden olduğu gibi, özellikle esneklik gerektirmesi, dans ile birlikte kullanılan egzersizleri ve temel vücut kondisyon çalışmaları ile, dans olmanın yanı sıra bir disiplin olarak da düşünülebilir.

 

 

 

 

 

 

 

Ayrıntılı bilgi almak için bizlere
Whatsapp destek hattımızdan hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.