Yağız Bankoğlu Dans Ve Sanat Merkezi - Bostancı / İSTANBUL - Sosyal Latin Dansları, Çocuk Dansları, Hip- Hop, Zumba, Oryantal branşlarında ve birçok farklı dans türünde daha hizmet vermektedir.

Şan Eğitimi

image title

Şan, ses tellerimizi eğiterek, sesi bilinçli şekilde kullanabilmemizi sağlan ses tekniğidir.

Yağız Bankoğlu Dans Ve Sanat Merkezi olarak şan derslerimizi her yaş ve seviye için alanında uzman eğitmenler eşliğinde birebir yüz yüze veya online ders olarak sizlere sunmaktayız. Şan derslerimizin gün ve saatleri öğrencimizle birlikte ortak planlanır. Öğrencimizin hedefleri doğrultusunda (yetenek sınavları, serbest çalışmalar vb.) şan eğitim sürecimiz başlar. Şan dersleriyle ilgili detaylı bilgi için bizlere iletişim kanallarımızdan ulaşabilirsiniz. Şan dersleri, Şan ders saatleri, şan eğitimi ve şan derslerine dair her şey için hemen bizi arayabilir gerekli tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. 

 


 

Şan eğitiminin ana amacı diyafram, akciğer, sinüs boşlukları, ağız boşluğu, karın boşluğu gibi gündelik hayatta bilinçli olarak kullanmadığımız vücut bölümlerini kullanarak ses tellerini eğitmektedir. Böylelikle düzenli şan eğitimi ile birlikte şarkı söylerken ve konuşurken sesinizi daha bilinçli kullanmayı öğrenilmesi amaçlanır. Şan derslerinin amaçlarını daha detaylı olarak aşağıdaki gibi listeleyebiliriz:

  • Doğru nefes kullanımını öğrenmek
  • Doğru beden kullanımını öğrenmek
  • Ses perdelerinin yerlerini öğrenmek
  • Ses perdeleri arasında yumuşak geçişler yapmayı öğrenmek

 


 

Şan derslerine yalnızca ses sanatçısı olmak isteyenler, güzel şarkı söylemek isteyenler katılır diye bir kural bulunmamaktadır. Nitekim şan derslerinin yalnızca müzik ile ilgili bulunmamaktadır. Sesini şarkı söylerken ya da konuşurken doğru bir şekilde kullanmak isteyenlerin tamamı şan derslerine katılım gösterebilirler. Dolayısıyla şan eğitiminin temel olarak kişiye sesini iyi ve kaliteli bir şekilde kullanmayı öğrettiği söylenebilir. Şan dersleri ile birlikte yalnızca güzel şarkı söylemekle kalmaz, kendinizi sosyal ortamlarda daha iyi ve özgüvenli bir şekilde ifade edebilirsiniz. San dersleri konuşurken karşınızdaki kişiyi daha çok etkileme ve sizi daha dikkatli dinlemesini sağlamanıza yardımcı olur.

 

 

Ayrıntılı bilgi almak için bizlere
Whatsapp destek hattımızdan hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.