Yağız Bankoğlu Dans Ve Sanat Merkezi - Bostancı / İSTANBUL - Sosyal Latin Dansları, Çocuk Dansları, Hip- Hop, Zumba, Oryantal branşlarında ve birçok farklı dans türünde daha hizmet vermektedir.

Tango

image title

Tango

Tango, Buenos Aires, Arjantin ve Montevideo, Uruguay kökenli bir dans ve müzik türüdür. Günümüzde Amerikan ve uluslararası tango stilleri, Çin tangosu gibi çeşitli türler gelişmiştir. Fakat orijinal tango, doğduğu toprakların adıyla, "Arjantin tangosu" olarak anılmaktadır.


Tango, dramatik duygular içerir. Bu duygu, dans sırasında çok zengin doğaçlama fırsatları yaratması, dansın özünde aşk ve melankoli tutkusunun yatmasından ileri gelmektedir. Bu yönüyle sosyal bir dansa dönüşmüştür. Ülkemizde Tangonun yaygınlaşması uzun süreler almıştır fakat günümüzde Türkiye Arjantin Tangosunda dünyada hatırı sayılı ülkelerinden biridir. 


Ülkemizde birçok ulusal, uluslararası tango organizasyonu yapılmakta ve oldukça yoğun talep görmektedir. İnsanlar Tango dansını yapmak için bu organizasyonlar da buluşuyorlar. Aynı zaman da Tango yarışmaları da düzenlenmektedir. Tango için sıklıkla dans geceleri de düzenlenmektedir. Bu romantik latin dansını öğrenirken aynı zamanda sosyalleşmek isterseniz tango dansı tam size göre. Sizler de bu tutkulu Tango dansı yaşamak ve öğrenmek istiyorsanız hemen harekete geçin. 

 


Tango, Avrupa’ya 20.yüzyılın başlarında, gemilerle Fransa’ya gelen Arjantinli tangocular tarafından taşınmıştır. Öncelikle yine alt kesimlerce sevilip yayılan tango zamanla üst kesimlerde de beğenilmeye başladı. Bu dönemden sonra, özellikle Parislilerin bu dansa olan ilgisi sayesinde tango, Arjantin sosyetesinde de değer kazanmıştır. Avrupa’da yayılan tango çılgınlığı Paris’ten sonra Londra, Berlin ve diğer başkentlere sıçradı. 1913’lerin sonlarına doğru tango New York’u ve Finlandiya’yı da etkisi altına almıştı.


Tango dersleri, tango kursları, tango okulu, tango saatleri, tango eğitimi ve tango dansına dair her şey için hemen bizi arayabilir gerekli tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Yağız Bankoğlu Dans Ve Sanat Merkezi olarak, Bostancı’daki dans okulumuzda yetişkinler için her seviyeye uygun alanında uzman eğitmenler eşliğinde grup ders ya da özel ders olarak Tango eğitimlerimize devam etmekteyiz.

Ayrıntılı bilgi almak için bizlere
Whatsapp destek hattımızdan hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.