Yağız Bankoğlu Dans Ve Sanat Merkezi - Bostancı / İSTANBUL - Sosyal Latin Dansları, Çocuk Dansları, Hip- Hop, Zumba, Oryantal branşlarında ve birçok farklı dans türünde daha hizmet vermektedir.

Flamenko

Flamenko, Güney İspanya’nın Endülüs bölgesine özgü ama bu bölgeyle sınırlı kalmamış bir müzik ve dans türüdür.  Genellikle gitar eşliğinde yapılan bu dans türünde; ayak hareketleri ve el çırpma baskındır.


Flamenko dansı, 14.yy. sonrasında çingenelerin, Arapların, Yahudilerin ve toplumdışı bırakılmış Hristiyanların toplumun dış çevresinde kaynaşması sonucu meydana gelmiştir. Halkların problemleri vardır. Kendilerini bir şekilde ifade etmek isterler. Bunu da Flamenko dansıyla yaparlar. Sizler de asırlardır süregelen bu gizemli müzik ve dansın içinde barındırdığı hüznün güzelliğine, Flamenko sanatına ilham veren bu ruhani güce merak duyduysanız, şimdi Flamenko öğrenmenin tam zamanı!


Flamenko dansı  gibi ezilmişliklere karşı bir isyan ve bir baş kaldırının dansıdır. Dansçıların vücut hareketleri ve yüz ifadelerini kullanarak anlattığı romantik ve derin duyguların etkili bir şekilde ifade edilmesini sağlar. Başlangıçta flamenko dansı sadece “Toque de palmas” olarak adlandırılan alkışlayarak şarkı söyleme tekniğiyle ilerliyordu. Daha sonra gitar gibi diğer müzik aletlerinin kullanımı ile flamenko daha da teknikselleşti.


Flamenko dersleri, flamenko kursları, flamenko ders saatleri, flamenko eğitimi ve flamenkoya dair her şey için hemen bizi arayabilir gerekli tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Yağız Bankoğlu Dans Ve Sanat Merkezi olarak, Bostancı’daki dans okulumuzda yetişkinler için her seviyeye uygun alanında uzman eğitmenler eşliğinde grup ders ya da özel ders olarak her yöreye ait Flamenko dansı eğitimlerimize devam etmekteyiz.

Ayrıntılı bilgi almak için bizlere
Whatsapp destek hattımızdan hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.