Yağız Bankoğlu Dans Ve Sanat Merkezi - Bostancı / İSTANBUL - Sosyal Latin Dansları, Çocuk Dansları, Hip- Hop, Zumba, Oryantal branşlarında ve birçok farklı dans türünde daha hizmet vermektedir.

Street - Jazz

 

 

Street Jazz

Jazz Dans çeşitlerinden biri olan Street Jazz; Hip-Hop, Funk ve RNB kombinasyonlarını içeren hareketli danslardan oluşur. Street jazz dansının ortaya çıkış hikâyesi ise 1920’lere dayanmaktadır. Modern ve klasik bale sentezinden doğmuş olsa da çarliston, lindy hop, swing gibi dansları da bünyesinde barındırmaya başlamıştır.


Street Jazz, temel vücut teknikleri ve adımlamaları için çok önemlidir. Street Jazz koreografileri özgünlüğü ve yaratıcılığı ön plana çıkarır. Sosyal ortamlardaki dans becerinizin gelişmesine yardımcı olur. Street - jazz özellikle gençler tarafından, adından sıklıkla söz edilen, yeni bir ilgi alanı; yeni bir dans türüdür. Street Jazz, günümüzde akademik sahne düzeninde yer aldığı gibi müzikal, televizyon şovları ve klipler gibi görsel sahne sanatlarının her alanında kullanılır.  


Street - jazz yetişkinler için hareket becerisi, kapasitesini arttırır. Street Jazz Dans kendi içinde ciddi bir dans tekniği barındırır. Street - jazz yerli ve yabancı müzikler eşliğinde yapılmakta olup vücut koordinasyonunu geliştirmek için oldukça faydalıdır. Oldukça hareketli bir dans türü olan Street - jazz eğlenirken aynı zamanda  size sınırlarınızı keşfedebileceğiniz bir fırsat sunuyor. Özgürce dans edebilmek ama aynı zamanda bir dansın tekniğini öğrenmek istiyorum diyorsanız Street - Jazz sınıflarımıza mutlaka katılmalısınız.


Yağız Bankoğlu Dans Ve Sanat Merkezi olarak, Bostancı’da ki dans okulumuzda yetişkinler için her seviyeye uygun alanında uzman eğitmenler eşliğinde grup ders ya da özel ders olarak Street Jazz eğitimlerimize devam etmekteyiz. Street - jazz dersleri, street - jazz kursları, street - jazz  okulu, street - jazz saatleri, street - jazz eğitimi ve street - jazz dansına dair her şey için hemen bizi arayabilir gerekli tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Ayrıntılı bilgi almak için bizlere
Whatsapp destek hattımızdan hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.