Yağız Bankoğlu Dans Ve Sanat Merkezi - Bostancı / İSTANBUL - Sosyal Latin Dansları, Çocuk Dansları, Hip- Hop, Zumba, Oryantal branşlarında ve birçok farklı dans türünde daha hizmet vermektedir.

Sirtaki

Sirtaki, İstanbullu Ortodoks Arnavut kasapları tarafından bulunan, yan yana dizilerek ve ağırlıklı olarak ayak figürlerinin kullanıldığı bir dans türüdür.


Sirtaki, sosyalleşmek için en uygun dans türlerinden biridir. Sirtaki her kültürden insana hitap eden eğlenceli ve öğrenmesi bir dans türüdür. Ülkemizde çok sayıda sirtaki geceleri yapılmakta ve oldukça yoğun talep görmektedir. Kendinize eğlenceli bir hobi ve sosyal ortam arıyorsanız hemen harekete geçin. Sirtaki dansını öğrenmenin tam zamanı!


Sirtaki dersleri, sirtaki kursları, sirtaki okulu, sirtaki saatleri, sirtaki eğitimi ve sirtaki dansına dair her şey için hemen bizi arayabilir gerekli tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Yağız Bankoğlu Dans Ve Sanat Merkezi olarak, Bostancı’daki dans okulumuzda yetişkinler için her seviyeye uygun alanında uzman eğitmenler eşliğinde grup ders ya da özel ders olarak sirtaki dansı eğitimlerimize devam etmekteyiz.


Sirtaki, 1960’lardan sonra popüler bir Yunan dansı haline gelmiştir. Giorgos Provias tarafından 1964 tarihli Zorba filmi için sirtaki düzenlenmiştir. Sirtaki Arnavut halk dansıdır. Ancak sirtaki geleneksel hasapiko dansının yavaş ve hızlı sürümlerinin karışımıdır. Modern batı danslarıyla kıyaslandığında, Sirtaki-Hasapiko yalın bir danstır. Ama basit değildir. Sirtakide de belli bir beceri ve ustalık gerektiren birçok karmaşık figür vardır. Sirtaki öğrenilirken üzerinde en çok durulması gereken şey estetiktir. Figürlerin bedene iyice oturup refleksleşmesi anlamına gelen estetik ise zamanla, ancak bir figür defalarca yapıldıktan sonra kazanılabilir.

Ayrıntılı bilgi almak için bizlere
Whatsapp destek hattımızdan hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.