Yağız Bankoğlu Dans Ve Sanat Merkezi - Bostancı / İSTANBUL - Sosyal Latin Dansları, Çocuk Dansları, Hip- Hop, Zumba, Oryantal branşlarında ve birçok farklı dans türünde daha hizmet vermektedir.

Halk Oyunları

Halk Oyunları

Türk halk oyunları, ülkemiz sınırları içeresinde yapılan ve her bölgenin kültürel yapısından oluşan dans türleridir.


Türk halk oyunları, günümüzde de hala popüleritesini korumaktadır. Ülkemizde uluslararası - yöresel halk oyunları organizasyon ve etkinlikleri düzenlenmekte ve oldukça yoğun talep görmektedir. Kültürlerin yansıması olan halk oyunları içerisinde tarihi ve sosyal olgular barındırır. Halk arasında da dayanışma ve kaynaşma için özel günler, düğün, nişan, kına vb. organizasyonlarda halk oyunları icra edilir. Sizler de halk oyunlarına meraklıysanız ve denemek isteyip bir türlü fırsat bulamadığınızdan şikayet ediyorsanız hemen harekete geçin.


Halk oyunları türleri; zeybek, horon, kafkas, halay vb. dir. Halk oyunları türlerinden en çok tercih edilen zeybek Batı Anadolu yöresine ait bir halk oyunudur. Zeybek, halkı koruyan cesur adam temsilidir. Zeybekte kollar omuz hizasında açılarak büyük adımlar ata ata ağır biçimde hareket edilir. Zaman zaman yere eğilerek bir dizin yere değmesi zeybeğin hareketleri arasındadır. 


Zeybek dersleri, zeybek kursları, zeybek okulu, zeybek saatleri, zeybek dansına dair her şey için hemen bizi arayabilir gerekli tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.Yağız Bankoğlu Dans Ve Sanat Merkezi olarak, Bostancı’da ki dans okulumuzda yetişkinler için alanında uzman eğitmenler eşliğinde grup ders ya da özel ders olarak her yöreye ait halk oyunları eğitimlerimize devam etmekteyiz.

Ayrıntılı bilgi almak için bizlere
Whatsapp destek hattımızdan hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.