Yağız Bankoğlu Dans Ve Sanat Merkezi - Bostancı / İSTANBUL - Sosyal Latin Dansları, Çocuk Dansları, Hip- Hop, Zumba, Oryantal branşlarında ve birçok farklı dans türünde daha hizmet vermektedir.

Latin Dansları

image title

Latin Dansları

Sosyal latin dansları günümüzde en popüler olan danslardan bir tanesidir. Sosyal latin danslarının içerisinde Salsa, Bachata, Merengue ve Cha - Cha - Cha yer almaktadır. Sosyal latin dansları eşli bir dans türüdür. Hem sosyal, hem sanatsal, hem sportif bir olguya sahiptir. Sosyal latin dansları partilerinde eğlence amaçlı dans edildiği için sosyal bir olgu kategorisine girmektedir. Aynı zamanda dans festivallerinde şov yapan latin dansçıları da sanat kategorisine girmektedir. Latin dansı yarışmalarında ise bu dansın sportif yönünü görmüş oluruz.


Latin danslarında ülkemiz gerek uluslararası yarışmalarda aldığı derecelerle gerekse bilgi ve yetenekli dansçılar anlamında, dünyada hatırı sayılır bir konumda yer almaya başlamıştır. Her yıl yüzlerce Latin dansçımız dünyadaki, ülkemizdeki festivallerde ve önemli yarışmalarda yer almaktadır. Ülkemizde de her yıl çok büyük Latin dansları kongreleri ve festivalleri düzenlenmektedir.


Latin dansı dersleri, latin dansı kursları, latin dansı okulu,latin dansı saatleri, latin dansı eğitimi ve latin dansına dair her şey için hemen bizi arayabilir gerekli tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Yağız Bankoğlu Dans Ve Sanat Merkezi olarak, Bostancı’da ki dans okulumuzda her yaş ve seviyeye uygun  alanında uzman eğitmenler eşliğinde grup ders ya da özel ders olarak latin dansları eğitimlerimize devam etmekteyiz.


Okulumuzda oluşturduğumuz hızlandırılmış latin dansları müfredatıyla, yeni başlayanlar 6. dersten (bir buçuk ay) sonra istedikleri kişiyle latin dansı yapabilecek hale gelebilmektedir. Müfredatımıza göre çalışılan zamana karşılık oluşan “latin dansları seviye durumu” için Zaman – Seviye Tablosu aşağıdaki gibid


  •  İlk 3 ay başlangıç seviye
  •  3-6 ay arası Orta 1
  •  6-9 ay arası Orta 2.
  •  9-12 ay arası Orta 3.
  •  12- 16 ay arası İleri Seviye 1.
  •  16-24 ay arası İleri Seviye 2.
  •  24 ay ve sonrası Performans Dansçısı
    •  Sınıf ve seviye bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi almak için bizlere
Whatsapp destek hattımızdan hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.