Yağız Bankoğlu Dans Ve Sanat Merkezi - Bostancı / İSTANBUL - Sosyal Latin Dansları, Çocuk Dansları, Hip- Hop, Zumba, Oryantal branşlarında ve birçok farklı dans türünde daha hizmet vermektedir.

Latin Dansları

image title

Latin Dansları

Sosyal latin dansları günümüzde en popüler olan danslardan bir tanesidir. Sosyal latin danslarının içerisinde ağırlıklı olarak öğretilen salsa dansı çocuklarınıza latin kültürüyle esneklik ve estetik katmak için en güzel seçeneklerden biri olacaktır.


Çocuklarımızın zihinsel ve bedensel gelişimini desteklemek için Salsa dansı önemlidir. Aynı zamanda salsa çocuklarımızın sosyalleşme becerilerini ve özgüvenlerini de arttırır. Çocuklarımızın postürü,duruşu ve dengesi için oldukça faydalı olan salsa eğlenceli müzikler eşliğinde çocuğunuzun vücut koordinasyonunu geliştirmesine oldukça faydalı olacaktır.


Sosyal latin danslarının içerisinde ağırlıklı olarak öğretilen Salsa dans çoğunlukla eşli bir dans türüdür. Çocuklar için latin eğitimlerinde önce bireysel salsa dansı öğretilir.Salsa dansının içerisinde partnerinizden ayrılıp tek başınıza dans edebildiğiniz shine (parlama) kısmı da mevcuttur. Salsa dansı hem sosyal, hem sanatsal, hem sportif bir olguya sahiptir. Salsa festivallerinde şov yapan salsa dansçıları sanat kategorisine girmektedir. Latin dansı yarışmalarında ise salsa dansının sportif yönünü görmüş oluruz.


Salsa dansında ülkemiz gerek uluslararası yarışmalarda aldığı derecelerle gerekse bilgi ve yetenekli dansçılar anlamında, dünyada hatırı sayılır bir konumda yer almaya başlamıştır. Her yıl yüzlerce Salsa dansçımız dünyadaki, ülkemizdeki festivallerde ve önemli yarışmalarda yer almaktadır. Ülkemizde de her yıl çok büyük Latin dansları kongreleri ve festivalleri düzenlenmektedir.


Dans dersleri, dans kursları, dans okulu, dans saatleri, dans eğitimi ve dansa dair her şey için hemen bizi arayabilir gerekli tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Yağız Bankoğlu Dans Ve Sanat Merkezi olarak, Bostancı’da ki dans okulumuzda çocuklar için her seviyeye uygun alanında uzman eğitmenler eşliğinde grup ders ya da özel ders olarak salsa eğitimlerimize devam etmekteyiz.


Okulumuzda oluşturduğumuz hızlandırılmış latin dansları müfredatıyla, yeni başlayanlar 6. dersten (bir buçuk ay) salsa dansının temel kurallarını oturtup, yapabilecek hale gelebilmektedir. Salsa müfredatımıza göre çalışılan zamana karşılık oluşan “latin dansları seviye durumu” için Zaman – Seviye Tablosu aşağıdaki gibidir.

  •  İlk 3 ay başlangıç seviye
  •  3-6 ay arası Orta 1
  •  6-9 ay arası Orta 2.
  •  9-12 ay arası Orta 3.
  •  12- 16 ay arası İleri Seviye 1.
  •  16-24 ay arası İleri Seviye 2.
  •  24 ay ve sonrası Performans Dansçısı
    •  Sınıf ve seviye bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi almak için bizlere
Whatsapp destek hattımızdan hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.