Yağız Bankoğlu Dans Ve Sanat Merkezi - Bostancı / İSTANBUL - Sosyal Latin Dansları, Çocuk Dansları, Hip- Hop, Zumba, Oryantal branşlarında ve birçok farklı dans türünde daha hizmet vermektedir.

Piyano

image title

Piyano, tuşlu bir çalgıdır. Piyanoda ses, teller vasıtasıyla elde edilir. Piyano klasik ve caz müzikte yaygın olarak kullanılır.

Yağız Bankoğlu Dans Ve Sanat Merkezi olarak piyano derslerimizi çocuk ve yetişkinler için alanında uzman eğitmenler eşliğinde birebir yüz yüze veya online ders olarak sizlere sunmaktayız. Piyano derslerimizin gün ve saatleri öğrencimizle birlikte ortak planlanır. Öğrencimizin hedefleri doğrultusunda (yetenek sınavları, serbest çalışmalar vb.) gitar eğitim sürecimiz başlar. Piyano dersleriyle ilgili detaylı bilgi için bizlere iletişim kanallarımızdan ulaşabilirsiniz. Piyano dersleri, piyano ders saatleri, piyano eğitimi ve piyanoya dair her şey için hemen bizi arayabilir gerekli tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. 

 


 

Piyano, büyük bestecilerin en yakını olmuştur, dolayısıyla piyano için verilen bestelerin sayısı ciltler tutar. "Piyanistler, diğer çalgıları çalanlara nazaran, çıkaracakları sesleri piyano üzerinde hazır bulurlar" gerekçesiyle piyano küçük yaştan (6 - 10) başlayarak, öğrenebilecek çalgılardan birisidir. Hatta günümüzde çok daha küçük yaşlara yönelik piyano eğitimi verilebilmektedir. Biz de Yağız Bankoğlu Dans ve Sanat Merkezi olarak İstanbul Bostancı'da bulunan kurumumuzda her yaş grubuna, uzman sertifikalı değerli eğitmen kadromuz ile piyano eğitimi vermekteyiz.

 


 

Ünlü piyanist Sigismund Thalberg: "Piyano çalarken, sesleri uzatmayı, iyi bir ses çıkarmayı ve ses çıkarırken gerekli olan değişiklikleri yapabilmek için, zorunlu olan ilk şartlardan biri her türlü sertlikten uzak bulunmaktır. Piyano çalarken kolda, elde ve parmaklarda yetenekli bir şarkıcının sesinde sahip olduğu incelik ve bükülmeler bulunmalıdır" diyor ve şöyle devam ediyor: "İhmal edemeyeceğimiz bir konu varsa, o da, piyano çalarken vücudun hareketlerinde büyük bir ölçü olmasının; kolları, elleri büyük bir sükunetle yönetmenin, piyanoya çok yüksekten vurmamanın; kendi kendini dinleyebilmenin ve hüküm verebilmenin gerekliliğidir. Genellikle piyano çalarken, parmaklarla fazla çalışılmakta, fakat kafa ile yeter derecede çalışılmamaktadır."

 

Piyano pedallarının kullanılması hakkında, Antoine Marmontel şöyle diyor: "Piyano pedallarını kullanmasına izin verilen öğrencilerin büyük bir kısmı onları usulleri saymak için kullanırlar veya ayaklarını piyano pedalının üzerine basarlar ve bir daha çekmezler. Her ikisi de kusur sayılan bu alışkanlıklara sahip olmamak gerekir." 

Lavignac ise: "Piyano pedal sanatı ayağın nasıl konulacağını değil, nasıl çekileceğini bilmektir" diyerek, gerekli öğüdü vermiştir.

Ayrıntılı bilgi almak için bizlere
Whatsapp destek hattımızdan hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.