Çocuklar için temel öüzik eğitimi

Çocuklar için temel müzik eğitimi programımızda solfej, perküsyon atölyesi, çocuk korosu ve stretching dersleri yer almaktadır. 3 aylık sürecek olan kurlarımız, başlangıç – orta – ileri seviye şeklinde devam edecektir.

Seçtiğimiz temel müzik eğitimi dersleriyle aşağıda belirtilen yöntem ve önceliklerle gerçekleştirilecek bir eğitim amaçlamaktayız:

Solfej

Solfej eğitimi ile Do Majör ve La Minör gamlarıyla, enstrüman çalışırken kullanacakları tüm ritimleri öğreneceklerdir ve kulak çalışması yapacaklardır.

Perküsyon Atölyesi

Engin Gürkey’in ülkemizde akademik olarak yer almayan dünya perküsyon ve ritim eğitiminn eksikliğine dikkat çekerek 2000 yılında yazdığı: Okul öncesi – İlköğretim – Orta Okul – Lise ve Üniversite eğitim programı “Dünya Perküsyon ve Ritimleri”, Engin Gürkey koordinatörlüğünde atölye usta eğiticileri Şirin Gürkey, Mert Demirci ve Murat Bıçakçıoğlu tarafından başta Türk ritim kalıpları ve çalgıları olmak üzere: Türk, Latin Amerika ve Afrika perküsyon ve ritimlerine alt perküsyon topluluk eğitimi bir arada verilecektir.

Çocuk Korosu

Koro çalışması ile birlikte müzik çalışması bilinçlendirmesi yapılırken ulusal ve uluslararası koro yarışmalarındaki seviyede eğitim verilerek konserler ve çeşitli gösteriler hedeflenmektedir. Öz disiplin ve takım çalışması becerisini elde eden, bu becerilerini yaşam boyu kullanacak olan öğrencilerimiz, kendi kültürlerini ve farklı kültürleri tanıyacaklardır. Koro yarışmaları ve festivallerine katılacak, konserler vererek müzik yolu ile kendilerini ifade edebileceklerdir.

Stretching

Sanatçılarda sahne üzerinde ilk olması gereken özellikler postür, esneklik, güçlenme ve kontrollü kas kullanımıdır. Stretching sayesinde vücut, yeterli çalışma disiplinine alışacak, sahne üzeri duruş ve enstrüman çalımı için hazır hale getirilecektir.

MÜZİK BÖLÜMÜMÜZ İLE İLGİLİ AYRINTILI BİLGİ ALMAK İÇİN BİZİ ARAYINIZ.